4ος ο Γ. Αλιφιεράκης στον 1ο Ημιμαραθώνιο Ακρόπολης Εκτύπωση E-mail
Κυριακή, 20 Μάιος 2012

Με σύνθημα «Πάρε ανάσα», τρέξε στην Αθήνα, τρέξε την ιστορία της πόλης έγινε την Κυριακή 20-5-2012 ο πρώτος Ημι-Μαραθώνιος της Αθήνας (Ακρόπολης) και μαζί το 3ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, αλλά και αγώνες δρόμου 8.000μ., όπως και 3.000μ. για μαθητές και 700μ. για τα special olympics. Την ευθύνη της διοργάνωσης είχε ο ΣΕΓΑΣ και ο ΟΠΑΝΔΑ του Δήμου Αθηναίων.

Το ενδιαφέρον για τον αγώνα ήταν εντυπωσιακό, καθώς οι συμμετοχές ξεπέρασαν τις 5.000, αριθμός που μαρτυρά, πως η Αθήνα έχει ανάγκη από ανάλογες διοργανώσεις. Πρώτος στο Ζάππειο μπήκε ο Γιώργος Καραβίδας και από πίσω του ο Θοδωρής Αναγνώστου, ωστόσο αυτός που πήρε τη νίκη στο πρωτάθλημα ήταν ο Δημήτρης Τσιούνης, ο οποίος διένυσε την απόσταση των 21.100 μ. σε 1 ώρα 14.17, ενώ ακολούθησαν οι Δημήτρης Κοτσολάρης (1.17.33) και Αλέξης Κονταράτος (1.17.49).
 Πολύ καλή παρουσία είχε και ο αθλητής του Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος Γιώργος Αλιφιεράκης, που διένυσε την απόσταση σε 1.17.58 και κατέλαβε την 4η θέση, χάνοντας το χάλκινο μετάλλιο για μόλις 9 εκατοστά του δευτερολέπτου!  Σημειώνεται ότι στον αγώνα συμμετείχαν 570 αθλητές!

Καραβίδας και Αναγνώστου, ακυρώθηκαν αφού... άθελα τους έτρεξαν περίπου τρία χιλιόμετρα λιγότερα, καθώς υπήρξε κάποια σύγχυση με την παράλληλη διεξαγωγή των 8χλμ των οποίων η διαδρομή ήταν διαφοροποιημένη σε κάποια σημεία, - ενω υπήρξαν κάποια διοργανωτικά προβλήματα

Στις γυναίκες, νικήτρια ήταν η Kωνσταντίνα Στεφανοπούλου (ΑΟ Πέλωψ Πατρών) 1.24.54, ενώ ακολούθησαν οι Δήμητρα Ιορδανιδου (Ηρακλής) 1.26.48 και Μαρία Πουλουπάτη (ΓΑΣ Ιλισσός) 1.34.05.

Αποτελέσματα στο: 
http://www.acropolishalfmarathon.gr 

 

 

Πηγή: www.stivoz.com

Τελευταία ανανέωση ( Τετάρτη, 23 Μάιος 2012 )
 
Αναπτ. Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κρήτης ΠΠ-ΠΚ Β' και ΜΙΝΙ Εκτύπωση E-mail
Σάββατο, 19 Μάιος 2012

ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΡΗΤΗΣ ΠΠ-ΠΚΒ' και ΜΙΝΙ

Κυριολεκτικά γέμισε το Παγκρήτιο στάδιο το Σάββατο 19 Μαϊου 2012 από τις αγωνιστικές προσπάθειες 500 περίπου νεαρών αθλητών της Κρήτης που συμμετείχαν στο Διασυλλογικό - Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚΒ' και Μίνι. Τους αγώνες διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης και ο Δ.Ο.Π.Α.Φ.Μ.Α.Η. και τους παρακολούθησε μεγάλος αριθμός θεατών αποδεικνύοντας για μια ακόμη φορά την αγάπη τους για τον στίβο.

Στους νικητές απονεμήθηκαν κύπελλα προφορά του Δ.Ο.Π.Α.Φ.Μ.Α.Η., ο οποίος φρόντισε και για τις μετακινήσεις των αθλητών από όλη την Κρήτη.

Τα αποτελέσματα των αγώνων είναι παρακάτω ενώ στο επισυναπτόμενο αρχείο μπορείτε να βείτε τα επι μέρους αποτελέσματα και τις βαθμολογίες στα πολύαθλα ΠΠ-ΠΚ Β΄  εδώ.

Φωτογραφίες από την διοργάνωση μπορείτε να βρείτε εδώ, καθώς και στη σελίδα της ΕΑΣ στο Facebook

ΠΟΛΥΑΘΛΑ  ΠΠΒ'

1ος : Μουντής Δημήτριος (Γ.Σ. Βενιζέλος)   38

2ος : Μπιτσάκης Νικήτας (Κύδων)               37

3ος : Γαρεδάκης Χάρης (Γ.Σ. Βενιζέλος)     34

ΠΟΛΥΑΘΛΑ ΠΚΒ'

1η : Λιναράκη Εύα (Γ.Σ. Βενιζέλος)   45 και  Κοπιδάκη Αντωνία (Ο.Φ.Η.)  45

3η : Μπαχλιτζανάκη Δάφνη (Λιβυκού)        43

50 ΜΙΝΙ ΠΠ

1ος : Αρτεμάκης Γιώργος (Γ.Σ. Βενιζέλος)   7.67

2ος : Χύσα Μάριος (ΓΑΣ  Μαλλίων)            7.90

3ος : Μπενάκης Δημήτριος (Γ.Σ. Βενιζέλος)         7.92

50 ΜΙΝΙ ΠΚ

1η : Τζόνσον Νωράγια (Γ.Σ. Βενιζέλος)                 7.78

2η : Πατραμάνη Βασιλική (Ο.Φ.Η.)             7.94

3η : Τσατζαρώνη Τόνια (Γ.Σ. Βενιζέλος)    8.10

Μήκος ΜΙΝΙ ΠΠ

1ος : Αρχοντάκης Εμμανουήλ (Γ.Σ. Βενιζέλος)      3.57

2ος : Μαρτίνι Στάυρος (ΓΑΣ  Μαλλίων)                3.53

3ος : Βακωνάκης Μάνος (Ο.Φ.Η.)               3.44

‘Υψος ΜΙΝΙ ΠΠ

1ος : Σταφυλάκης Κων/νος (Ο.Φ.Η.)            1.30

2ος : Τζολάκης Κων/νος (Γ.Σ.Βενιζέλος)     1.25

Ύψος ΜΙΝΙ ΠΚ

1η : Σπαράκη Αγγελική (Γ.Σ. Βενιζέλος)                1.15

2η : Παπαδάκη Γεωργία (ΓΑΣ  Μαλλίων)             1.15

3η : Κλέμαν Έμιλυ (Γ.Σ. Βενιζέλος)                       1.10

Μήκος ΜΙΝΙ ΠΚ

1η : Χανιωτάκη Μαρίνα (Ο.Φ.Η.)                          3.64

2η : Κοκκινάκη Εύα (Γ.Σ.Βενιζέλος)                     3.57

3η : Νικολαίδου Μαρία (Γ.Σ.Β. Κορνάρος)                    3.33

Vortex ΜΙΝΙ ΠΚ

1η : Ραϊνάκη Γεωργία (Λιβυκού)                                     31.80

2η : Μαυρεδάκη Μαρία (Γ.Σ. Βενιζέλος)                       22.10

3η : Κουτσοπεράκη Μιχαέλα (Γ.Σ. Βενιζέλος)                21.60

Vortex ΜΙΝΙ ΠΠ

1ος : Κοκολάκης Γεώργιος (Κύδων)                                44.80

2ος : Μπομπολάκης Βασίλειος (Γ.Σ. Βενίζελος)              40.80

3ος : Πιτσιτάκης Εμμανουήλ (Γ.Σ. Βενιζέλος)                          37.20

600 ΜΙΝΙ ΠΠ

1ος : Σαατσάκης Απολλόδωρος (Ο.Φ.Η.)               2.00.17

2ος : Παπαηλιάκης Ηλίας (Γ.Σ. Βενιζέλος)            2.01.48

3ος : Γαβριλάκης Χάρης (ΑΟΛ)                                     2.04.51

600 ΜΙΝΙ ΠΚ

1η : Μηλιαρά Μαρία (Γ.Σ. Βενιζέλος)                             2.03.66

2η : Ραφαϊλάκη Νικολέτα (ΑΟΛ)                                    2.08.01

3η : Τσαγκαράκη Τζίνα (ΑΟΛ)                                       2.13.04

Τελευταία ανανέωση ( Τετάρτη, 23 Μάιος 2012 )
 
2oς στα 20.000μ Βάδην Νέων ο Κώστας Ξυπολιάς Εκτύπωση E-mail
Σάββατο, 24 Μάρτιος 2012

Τη 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 20χλμ. βάδην (Ανδρών - Γυναικών και Νέων Ανδρών - Γυναικών), που έγινε το Σάββατο 24-3-2012 στις Ολυμπιακές εγκαταστάσεις του Σχοινιά, κατέλαβε ο αθλητής του Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος Κώστας Ξυπολιάς, με επίδοση 1:45.23 (κατηγορία Νέων Ανδρών).  Με την ίδια επίδοση κατετάγη και 7ος στην κατηγορία Ανδρών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

20χλμ. Βάδην Νέων
1. Γιώργος Κελεπούρης (ΑΣ Φίλιππος Βέροιας) 1:39.47
2. Κώστας Ξυπολιάς (ΓΣ Ελ. Βενιζέλος) 1:45.23
3. Παναγιώτης Μουζάκης (ΑΕΠ Ολυμπιάς) 1:46.30


20χλμ. Βάδην Ανδρών
1. Βασίλης Χρυσικός (ΑΕΠ Ολυμπιάς) 1:35.58
2. Μιχάλης Γελαστός (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθυμνας) 1:38.15
3. Γιάννης Μαρής (ΑΟ Δρομέας Αμαρουσίου) 1:38.26
4. Γιώργος Κελεπούρης (ΑΣ Φίλιππος Βέροιας) 1:39.47
5. Κώστας Σταμέλος (ΑΣ Φίλιππος Βέροιας) 1:40.03
6. Αριστείδης Καρναχωρίτης (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 1:43.06
7. Κώστας Ξυπολιάς (ΓΣ Ελ. Βενιζέλος) 1:45.23
8. Επαμεινώνδας Κορομπύλης (Πανελλήνιος ΓΣ) 1:46.20
9. Παναγιώτης Μουζάκης (ΑΕΠ Ολυμπιάς) 1:46.30
10. Γιώργος Τσιτούρης (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) 2:01.07
- Γιώργος Κουρεμάδας (ΓΣ Καλλιθέας) εγκατέλειψε

20χλμ. Βάδην Γυναικών
1. Δέσποινα Ζαπουνίδου (ΦΟ Αριδαίας) 1:40.36
2. Αντιγόνη Ντρισμπιώτη (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) 1:43.26
3. Παναγιώτα Τσινοπούλου (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) 1:47.00
4. Γενοβέφα Ζιάκου (ΑΣ Φίλιππος Βέροιας) 2:00.01
5. Ευθυμία Πουλιοπούλου (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 2:02.35
6. Βιργινία Λουφέκη (ΑΟΠ Φαλήρου) 2:04.18
7. Αμαλία Σαρρά (ΑΟΠ Κούρος Πατρών) 2:04.37
8. Ροζέτα Αλκιά (Πανελλήνιος ΓΣ) 2:04.58
9. Παναγιώτα Φυτιλή (Πανελλήνιος ΓΣ) 2:14.12
- Ελένη Παγίδα (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθυμνας) εγκατέλειψε
- Ελένη Τσολακίδη (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) εγκατέλειψε

20χλμ. Βάδην Νέες
1. Παναγιώτα Τσινοπούλου (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) 1:47.00
2. Γενοβέφα Ζιάκου (ΑΣ Φίλιππος Βέροιας) 2:00.01
3. Ευθυμία Πουλιοπούλου (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 2:02.35
4. Βιργινία Λουφέκη (ΑΟΠ Φαλήρου) 2:04.18
5. Ροζέτα Αλκιά (Πανελλήνιος ΓΣ) 2:04.58
- Ελένη Παγίδα (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθυμνας) εγκατέλειψε
- Ελένη Τσολακίδη (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) εγκατέλειψε

10χλμ. Βάδην Εφήβων
1. Κώστας Ντεντόπουλος (ΑΕΠ Ολυμπιάς) 45.40
2. Σωκράτης Λούλος (ΑΓΕ Ζακύνθου) 47.38
3. Μάριος Ντέλιας (ΑΣ Φίλιππος Βέροιας) 49.44
4. Κώστας Θανάσης (ΑΓΕ Ζακύνθου) 55.50

10χλμ. Βάδην Νεανίδων
1. Ιουλία Μπαράκου (ΓΣ Καλλιθέας) 55.44
2. Ευαγγελία Βαΐτση (ΓΑΣ Ιλισός) 56.37
3. Μάρτα Μιχαΐλοβα (Πανελλήνιος ΓΣ) 57.02
4. Αγγελική Μπαγατέλα (ΓΑΣ Ιλισός) 57.38
5. Αντιγόνη Παραθυρά (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) 1:00.00
- Αλεξάνδρα Καύκουλα (ΓΣ Καλλιθέας) εγκατέλειψε

10χλμ. Βάδην Παίδων
1. Ζαχαρίας Τσαμουδάκης (ΓΑΣ Ιλισός) 46.15
2. Σάββας Κραβαριώτης (ΑΕΠ Ολυμπιάς) 46.53
3. Ευστράτιος Κελεπούρης (ΑΣ Φίλιππος Βέροιας) 48.10
4. Γιάννης Βαΐτσης (ΓΑΣ Ιλισός) 51.58
5. Νίκος Σαμουρίδης (ΓΑΣ Ιλισός) 55.53

5χλμ. Βάδην Κορασίδων
1. Χριστίνα Παπαδοπούλου (ΠΑΟ Θέρσιππος Περιστερίου) 24.52
2. Νεκταρία Σταμάτη (ΑΟΑ "Ο Κόνδωρ") 25.44
3. Χάιδω Κατοχιανού (ΑΟΑ "Ο Κόνδωρ") 27.12
4. Ιωάννα Αντωνοπούλου (ΑΕΠ Ολυμπιάς) 27.26
5. Κατερίνα Δωροβίνη (ΑΟΠ Φαλήρου) 30.17
- Καλλιόπη Καρρά (ΑΟΑ "Ο Κόνδωρ") εγκατέλειψε
- Αλίζια Κώνστα (ΑΟΠ Φαλήρου) εγκατέλειψε:

 Πηγή: www.stivoz.com

 

Τελευταία ανανέωση ( Δευτέρα, 02 Απρίλιος 2012 )
 
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου 2012 - Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail
Κυριακή, 04 Μάρτιος 2012

Πολύ καλή παρουσία είχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του Συλλόγου μας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου, που διεξήχθη στο Μαρκόπουλο Αττικής στις 3-3-2012.

 

Αναλυτικότερα, με σειρά επιτυχίας:

 

3.000 μ. Παμπαίδων

6ος Τσοντάκης Γιάννης 9.58

 

10.000 μ Ανδρών

7ος Γιάννης Μαγκριωτέλης 32.02

25ος Γιώργος Αλιφιεράκης 34.58

45ος Καρσιώτης Θανάσης 36.10

 

6.000 μ ΝΕΩΝ Γυναικών

20η Κουμούδη Στέλλα 25.59

 

8.000 μ. Γυναικών

28η Βενέτη Φωτεινή 36.42

 

Τα πλήρη αποτελέσματα (από το stivoz.com) μπορείτε να βρείτε εδώ.

 

Τελευταία ανανέωση ( Κυριακή, 04 Μάρτιος 2012 )
 
Χρυσό μετάλλιο η Φλώρα Κάππα στο Πανελ. Κλειστού Στίβου. Εκτύπωση E-mail
Τετάρτη, 22 Φεβρουάριος 2012

Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε και η Φλώρα Κάππα στη σφΑΙροβολία στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου με επίδοση 14.44μ.  Στο ίδιο αγώνισμα η Ειρήνη Καπνισάκη κατέκτησε την 7η θέση με επίδοση 11.38μ.  Επίσης, στα 60 μ. εμπόδια ο Νίκος Σαϊσανάς κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο με επίδοση 7.97.

 Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης μέρας των αγώνων:


ΑΝΔΡΕΣ

3.000μ (τελ κατάταξη)
1.Μανώλης Μουστάκας (ΟΣΦΠ)              8.32.47
2.Κώστας Δρόσος (ΠΑΟ)                   8.36.44
3.Θεοδόσης Καλδής (ΟΣΦΠ)                8.42.53
4.Ηλίας Κάσσος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)          8.51.09
5.Θανάσης ξυνογαλάς (ΑΟ Φιλοθέης)       8.52.42
6.Δημήτρης Καλιακούδης (ΑΕ Μεσογείων)   8.52.55
7.Γιώργος Κανελλόπουλος (ΑΕ Ολυμπιάς Π) 8.56.67
8.Μιχάλης Καραμπάτσος (Ποσειδών Σύρου)  8.57.08

Τριπλούν
1.Δημήτρης Τσιάμης (ΟΣΦΠ)             16.50
2.Δημήτης Μπαλταδούρος (ΟΦΚΑ Οδυσέας) 15.80
3.Σταύρος Γεωργίου (Ευβοϊκός ΓΑΣ)     15.50
4.Παύλος Μπόφτσης (ΓΕ Νάουσας)        15.45
5.Νίκος Τσιώκος (ΓΣ Καρδίτσας)        15.37
6.Μανώλης Μακρής (Ενιππεύς Λιτ)       15.26
7.Γιώργος Σπυρόπουλος (ΟΦΚΑ Οδυσέας)  14.56
8.Κώστας Μπενίσης (ΓΣ Ηλιούπολης)     14.45

60μ εμπόδια
1.Κώστας Δουβαλίδης (ΕΑ ρεθυμνιακού)      7.63 Π.Ρ.Α.
2.Θεόπιστος Μαυρίδης (ΜΕΑΣ Τρίτων)        7.94
3
.Νίκος Σαϊσανάς (ΓΣ Ελ Βενιζέλος)        7.97
4.Αλέξης Αρβανίτης (Ολυμπιάδακηφισιάς)    8.19
5.Παναγιώτης Μπεκιαρίδης (Ολυμπιακή Δομή) 8.49
6.Μιχάλης Κιάφας (ΓΣ Ηρακλής)             8.71
7.Διονύσης Δραγιώτης (Μεσσηνιακός ΓΣ)     8.82
8.Σάββας Σάββα (Πανιώνιος ΓΣ)             9.14

Επί κοντώ
1.Κώστας Φιλιππίδης (ΓΣ Βόλου)        5.70
2.Νίκανδρος Στυλιανού (ΑΣ Ρήγας)      5.30
3.Παναγιώτης Λάσκαρης (ΠΑΟ)           5.30
4.Δημήτρης Πατσουκάκης (ΟΣΦΠ)         5.20
5.Αιμίλιος Σακελαριάδης (ΠΑΟ)         5.20
6.Θοδωρής Χρυσανθόπουλος (Παμνιώνιος) 4.90

800μ (τελ κατάταξη)
1.Κώστας Νακόπουλος (Πανιώνιος ΓΣ) 1.51.21
2.Ανδρέας Δημητράκης (ΑΟ Λασιθίου) 1.51.41
3.Σπύρος Δαβραδός (ΑΟ Λασιθίου)    1.52.72
4.Γιάννης Αμοιρίδης (Αίολος Μακεδ) 1.54.09
5.Θεοφάνης Μιχαήλας (ΓΣ Κηφισάς)   1.54.24
6.Θανάσης Νάκος (ΓΣ τρικάλων)      1.54.29
7.Εντισον Μούτσο (ΑΕΚ)             1.56.30
8.Παναγιώτης Κουνής (Ναξιακός)     1.56.45

Βαθμολογία
1.Ολυμπιακός ΣΦΠ   55
2.Παναθηναϊκός ΑΟ  29
3.ΑΟ Λασιθίου      26
4.Πανιώνιος ΓΣ     20
5.ΕΑ Ρεθυμνιακού   18
6.Πανελλήνιος ΓΣ   17
7.ΓΣ Αίολος Πάτρας 16
8.ΟΦΚΑ Οδυσσέας    14
-.Ολυμπιακή Δομή   14


 
ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Σφαιροβολία
1.Φλωρεντία Κάππα (ΓΣ Ελ Βενιζέλος)      14.44
2.Ελένη Τζήκα (ΑΕΚ)                      13.48
3.Ελευθερία Τερζάκη (ΓΕ Hρακλείου)       12.75
4.Χριστίνα Μπαρμπάκου (Ανατολή Ν Ιωνίας) 11.92
5.Κατερίνα Σπανοπούλου (ΑΟ Μεγάρων)      11.87
6.Ειρήνη Δανιήλ (ΠΓΣ)                    11.63
7.Ειρήνη Καπνισάκη (ΓΣ Ελ Βενιζέλος)     11.38
8.Ελένη Ανουσάκη (Εθνικός ΓΣ)            11.33

3.000μ
1
.Αθηνά Κοΐνη (ΓΕΑ Τρικάλων)                 9.43.25
2
.Ελπίδα Χριστοδουλίδου (ΓΣ Ηρακλής)         9.47.22
3.Κατερίνα Μπερδούση (ΓΣ Αρκαδίας)          10.04.15
4.Βαλεντία Μιχαήλοβα (ΠΓΣ)                  10.06.71
5.Ξένη Κατσιμάντου (ΑΕ Μεσογελιων)          10.35.42
6.Μυρτώ Κοκκαλιάρη (Πανιώνιος ΓΣ)           10.48.36
7.Βασιλική Φωκά (ΓΣ Γλυφάδας)               10.52.39
8.Αντωνία Κορόζη (ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδας)     10.58.60

60μ εμπόδια
1.Σοφία Υφαντίδου (Φίλιππος Βεροιας) 8.53
2.Χάρις Κίτσου (ΑΕΚ)                 8.67
3.Ευφροσύνη Θεοδώρου (ΑΟ Μεγάρων)    9.04
4.Χριστίνα Θεοκά (ΑΕΚ)               9.21
5.Κων/να Βαλσάμη (ΑΟ Φιλοθέης)         9.30
6.Δήμητρα Φρατζή (Νεάπολη Χαλκίδας)    9.36
7.Ιωάννα Σαλαμανάκη (Πρωτέας Αλεξ/λης) 9.38
8.Μαρία Δέτση (ΠΓΣ)                   10.51

Υψος
1.Τόνια Στεργίου (Κούρος Πάτρας)          1.85
2.Τατιάνα Γκούσιν (ΓΣ Κηφισιάς)           1.75
3.ΕλισάβετΚουσίνα (ΣΚΑ Δράμας0            1.75
4.Αλεξάνδρα Ζάγορα (ΠΓΣ)                  1.70
4.Περσεφόνη Χατζηνάκου (ΠΑΟΚ)             1.70
6.Φωτεινή Φωτεινογιαννοπούλου (Πανιώνιος) 1.70
7.Μυρσίνη Βλάχου (ΑΣΕ Δούκα)              1.65
8.Αστερία Σαράφη (ΓΣ Ηρακλής)             1.60

800μ (τελ κατάταξη)
1.Ελένη Φιλάνδρα (ΠΓΣ)               2.02.62
2.Μαρία Παπαδοπούλου (ΠΓΣ)           2.11.26
3.Παν-Αναστ Μαρινάκου (Νεάπολη Χαλκ) 2.12.71
4.Σοφία Πιτούλη (ΣΑΚ Αθηνών)       2.13.53
5.Μαρία Ζωγραφάκη (ΑΣ Καζώνης)     2.19.22
6.Ξανθίππη Ραυτοπούλου (ΠΓΣ)       2.20.00
7.Βασιλεία Γεωργίου (ΓΑΣ Χολαργού) 2.21.18
8.Μαρ-Ιωαν Σαρρή (ΓΣ Γλυφάδας)     2.21.85

Τριπλούν
1.Νίκη Πανέτα (ΑΟ Μεγάρων)        14.47
2.Αθανασία Πέρρα (ΑΟ Μεγάρων)     14.47
3.Βούλα Παπαχρήστου (ΑΕΚ)         13.61
4.Μαρ-Ελενα Σταματέλου (ΓΕ Πόρου) 12.53
5.Μαρία Κοτρούτσου (ΓΣ Βόλου)     12.50
6.Σεφεριάδη-Πέττα Κικίλια (ΠΓΣ)   12.04
7.Κατερίνα Βέργου (ΓΣ Βόλου)      12.01
8.Κατερίνα Λυμπέρη (ΓΣ Κηφισιάς)  11.88

Βαθμολογία
1.Πανελλήνιος ΓΣ  44.5
2.ΑΕΚ             32
3.ΑΟ Μεγάρων      29
4.ΓΣ Κηφισιάς     21
5.ΓΣ Ελ Βενιζέλος 20
6.Πανιώνιος ΓΣ    18
-.ΓΣ Ηρακλής      18
-.ΓΕΑ Τρικάλων    18
 

Πηγή:  www.segas.gr



 

 

 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 28 - 36 από 153

Φωτογραφίες...


Επιλεγμένοι Σύνδεσμοι

INKA 
Κρητική Διατροφή 
ΠΑΟ Διαγόρας Ρόδου 
Προπόνηση ανάπτυξης δύναμης με αντιστάσεις. 
ΣΕΓΑΣ 
| Αρχή | Χάρτης Ιστοσελίδας | Χορηγοί | Υποστηρικτές | Σύνδεσμοι | Αναζήτηση | Ηλεκτρονική Εφημερίδα | Επικοινωνία |