Εορτή Ακαδημίας 2011 Εκτύπωση E-mail
Δευτέρα, 27 Ιούνιος 2011

Με μεγάλη οργανωτική και αγωνιστική επιτυχία διοργανώθηκε και φέτος σε δύο φάσεις η Εορτή - Ημερίδα της Ακαδημίας του ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος με την ευκαιρίας της λήξης των μαθημάτων στο Εθνικό Στάδιο Χανίων. Σε πρώτη φάση έγιναν οι αγώνες για τα παιδιά ηλικίας Νηπίου - Α΄και Β΄Δημοτικού την Δευτέρα 20 Ιουνίου 2011 και την Τετάρτη 22 Ιουνίου τα αγωνίσματα για τις μεγαλύτερες τάξεις του Δημοτικού (Γ΄Δ΄Ε΄και Στ΄)

Οι προπονητές των ακαδημιών του ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος με επι κεφαλής τον Τάσο Βόλτση (υπεύθυνο Ακαδημιών) και τις Έφη Γουρίδου, Αργυρώ Γεωργογιαννάκη, Κατερίνα Νοτάκη, Ιωάννα Θώμου, Ελευθερία Κουφογιαννάκη και τον Χάρη Αντωνίου θα ήθελαν να εκφράσουν τις ευχαριστίες τους σε όλους τους χορηγούς και ιδιαίτερα στην Cosmote, τα καταστήματα ΙΝΚΑ, την βιομηχανία ετοίμων τροφών Χιωτάκης για το κέρασμα των παιδιών και να ευχηθούν σε όλους καλό καλοκαίρι!

Τα αποτελέσματα

50μ Κορίτσια Γ΄Τάξης : Αρναντωνάκη Μαρία 8.44, Μαράκη Αντωνία 8.63, Φραγκάκη Ειρήνη 8.68, Κοτζαμιχάλη Σοφία 8.91,  Μανωλικάκη Αναστασία 9.00, Χατζή Μαρκέλλα 9.10

50μ Αγόρια Γ΄Τάξης : Μαρινάκης Δημήτρης 8.01, Γεωργακάκης
Δημήτρης 8.21, Χαροκοπάκης Φίλιππος 8.27, Αλιφιεράκης Στέφανος 8.28,
Ασουμανάκης Μάριος 8.68, Καποκάκης Κωνσταντίνος 8.81, Καρτσωνάκης Χριστόφορος
8.95, Γεωργουδάκης Μάνος 9.81

50μ Κορίτσια Δ΄Τάξης: Τζόνσον Νοράγια 7.99, Τσατσαρώνη Τόνια
8.25, Σφηναρολάκη Μαριάννα 8.57

50μ Αγόρια Δ΄Τάξης: Μπενάκης Δημήτρης 7.64, Μπέτας Θανάσης
7.97, Κελαϊδής Βασίλης 8.90, Εμμανουηλίδης Γιάννης 8.91

50μ Κορίτσια Δ΄Τάξης: Λιναράκη Εύα 7.64, Στεφανογιάννη Βικτώρια
7.91, Μπαμπαϊτη Δήμητρα 8.00, Νικολιουδάκη Στελίνα 8.00, Μπιτζανάκη Εύη 8.13,
Καψωμένου Μαργαρίτα 8.96

50μ Αγόρια Ε΄Τάξης: Γεντεκάκης Μανόλης 8.01

50μ Κορίτσια Στ΄Τάξης: Κυπραίου Ευγενία 7.59, Μπαμπαϊτη
Μαρίνα 7.75, Χατζή Ματίνα 7.77, Βουλγαράκη Ελευθερία 7.85, Τσαουσμέμα Κατερίνα
7.92, Μπακιρτζόγλου Ειρήνη 8.02, Παπαδάκη Ελεονώρα 8.27,

50μ Αγόρια Στ΄Τάξης : Χειλαδάκης Θέμης 7.51, Μαρολαχάκης
Νικόλαος 7.51

50μ εμπόδια Κορίτσια Δ΄Τάξης : Βερυκάκη Μαρίτα 10.91

50μ εμπόδια Αγόρια Δ΄Τάξης: Δρυγιαννάκης Γιάννης 9.88,
Κρουσμάδης Λέανδρος 9.90, Βεργεράκης Γιάννης 12.45

50μ εμπόδια Κορίτσια Ε΄Τάξης : Δρυγιαννάκη Μαριτίνα 10.68,
Βεργανελάκη Ραϊσα 10.75, Βερυκάκη Δάφνη 11.08, Λουράκη Εμμανουέλλα 11.19

50μ εμπόδια Αγόρια Ε΄Τάξης : Καρτσωνάκης Χρήστος 8.72,
Βεργανελάκης Παντελής 9.19

600μ Κορίτσια Δ΄Τάξης : Μηλιαρά Μαρία 2.15.4, Μπιτζανάκη
Κατερίνα 2.23.1, Μυλωνάκη Μαρία 2.23.3

600μ Αγόρια Δ΄Τάξης : Μανωλικάκης Νίκος 2.38.5, Κωνστανταράκης
Αντώνιος 2.39.3, Νταγκουνάκης Λευτέρης 2.44.8

1000μ Κορίτσια Ε΄Τάξης : Μπασούνα Εμμανουέλλα 4.34.4

1000μ Αγόρια Ε΄Τάξης: Αλεξιάδης φώτης 3.49.7, Παπαδαντωνάκης
Αντώνης 4.22.5, Οικονομίδης Δημη΄τρης 4.34.8, Παππαδάκης Πέτρος 4.44.7

1000μ Κορίτσια Στ΄.Τάξης : Μπουχλάκη Σταυρούλα 3.59.1,
Κοτσιφάκη Αριστέα 4.01.6

1000μ Αγόρια Στ΄Τάξης : Ζανιδάκης Γιώργος 4.20.9

Άλμα σε ύψος Κορίτσια Ε΄Τάξης : Σπυριδάκη Κωνσταντίνα 1.05,
Ματζιδάκη Σταυρούλα 1.00

Άλμα σε ύψος Αγόρια Ε΄Τάξης : Οικονομάκης Ευτύχης 1.25,
Γεωργιάδης Βασίλης 1.10, Τσαντάκης Απόστολος 1.10

Άλμα σε ύψος Κορίτσια Στ΄Τάξης : Βαλσαμάκη Κατερίνα 1.25

Άλμα σε ύψος Αγόρια Στ΄Τάξης : Δάνδολος Νίκος 1.10

Ρίψη Ελαστικής Σφαίρας (Μπαλλάκι)

Κορίτσια Γ΄Τάξης : Μπομπολάκη Εμμανουέλλα 20.20, Κουτσοπεράκη
Μιχαέλα 18.00, Κουνάκη Ιωάννα 13.70, Γεωργιακάκη Μυρτώ 6.00

Κορίτσια Δ΄Τάξης : Μαυρεδάκη Μαρία 23.20, Καριωτάκη
Εμμανουέλλα 17.30, Μπρεδολόγου Αντωνία 9.00

Κορίτσια Ε΄Τάξης : Αγγελάκη Άννα 29.60, Καραβάνου Ελευθερία
27.80, Αθανασιάδου Κατερίνα 21.40, Νερογιαννάκη Μαρία 20.00, Μπικουβαράκη
Δήμητρα 19.10, Τσιγκου Μιχαέλα 18.80, Παπαδάκη Σοφία 18.30, Μπουχλάκη Ελένη
17.90, Μπράϊτ Κλεοπάτρα 16.60, Μιχάκη Δέσποινα 14.00, Καφεσάκη Μαρία 13.00

Κορίτσια Στ΄Τάξης : Δημάδη Δήμητρα 34.40, Λαδάκη Ιωσηφίνα
22.30, Χάμπα Σταυρούλα 18.70, Ισαακίδη Σοφία 18.60

Αγόρια Γ΄Τάξης : Ντουσάκης Ορέστης 27.45, Μαθιέλης
Αλέξανδρος 23.50, Ανδρονικάκης Μανόλης 29.30μ, Νιάρχος Νίκος 20.00, Καφεσάκης
Γιώργος 18.80, Χριστινάκης Αλέξανδρος 16.15, Παρασκάκης Μιχάλης 12.20

Αγόρια Δ΄Τάξης : Πιτσιτάκης Μάνος 29.70, Βενετάκης Λευτέρης
28.20, Μπομπολάκης Βασίλης 27.50, Κληματσάκης Βασίλης 23.00, Παντελάκης Γιώργος
23.00, Μουντογιαννάκης Λευτέρης 23.00, Μαραβελάκης Σάββας 20.25, Μπουσάχα
Αμπτάλα 14.80

Αγόρια Ε΄Τάξης : Γαρεδάκης Χάρης 45.10, Πετράκης Γιώργος
37.65,Καπαράκης Βαγγέλης 24.85, Χειλαδάκης Νικόλας 13.90

Αγόρια Στ΄Τάξης : Δημάδης Στέλιος 35.65

Άλμα Σε μήκος

Αγόρια Γ΄Τάξης : Κονταράκης Ανδρέας 3.15, Τζολάκης
Κωνσταντής 3.00, Παπαηλιάκης Ηλίας 3.00, Ταμπακόπουλος Εμμανουήλ 3.00, Παπαδάκης
κώστας 2.60, Τζίμας Βαγγέλης 2.00

Αγόρια Δ΄Τάξης : Αρχοντάκης Μανόλης 3.30, Καλογεράκης Μάρκος
2.90, Ευθυμάτος Νίκος 2.80

Κορίτσια Γ΄Τάξης : Κοκκινάκη Εύα 3.40, Σικάλα Δορωθέα 2.95,
Κουρκουνάκη Μαριάννα 2.90, Καλιβρετάκη Αναστασία 2.55, Σταφυλαράκη ελπίδα 2.35,
Ζερβού Ανδριάννα 2.30, Παπαδαντωνάκη Ειρήνη 2.30, Σαρρή Πέρσα 2.30, Φραδελλάκη
Αννα Μαρία 2.20,

Κορίτσια Δ΄Τάξης : Πρωτοπαππαδάκη Ευαγγελίνα 3.00, Μπουζάκη
Άρτεμις 2.50, Πιτροπάκη κωνσταντίνα 2.40, Κλέμαν Έμιλι 2.20, Μπαδογιάννη Αργυρώ
2.10

Κορίτσια Ε΄Τάξης : Μαρκάκη Κωνσταντ΄να 3.60, Καστανιουδάκη
Στέλλα 3.00, Μπασούνα Εμμανουέλλα 2.95, Τάπου Δωροθέα 2.80

Κορίτσια Στ΄Τάξης : Τζιγκουνάκη Ελένη 3.70, Πολίτη Ολυμπία
3.50, Κιτάκη Εμμανουέλλα 3.50, Αλευράκη Χρίστινα 3.00, Αρχοντάκη Χριστίνα 3.00,
Μπαγάκη Δήμητρα Αντωνία 2.60, Βουλγαράκη Ερμιόνη 2.40

Αγόρια Ε΄Τάξης : Πλατσιδάκης Κωναταντίνος 3.35, Τζουγκαράκης
Γιώργος 3.35, Γιανναράκης Ραφαήλ 3.20

Αγόρια Στ΄Τάξης : Σκουλούσης γιάννης 4.05, Σαλιάσι Έντρι
2.70, Ντουσάκης Μανόλης 3.65, Καπιδάκης Σαράντος 3.36

Παρακάτω μπορείτε να βρείτε τα αποτελέσματα των αγωνισμάτων Νηπίου - Α΄και Β΄Τάξης που διεξήχθησαν την Δευτέρα 20 Ιουνίου 2011


50μ Αγόρια Νηπίου: Καλαϊτζάκης Μπάμπης 10.02, Παρασκάκης
Μάριος 10.09, Κουτσορινάκης Χάρης 10.22, Παρτσακουλάκης Μανόλης 10.34, Κοτσώνης
Θανάσης 10.40, Καλανδράνης Θανάσης 10.50, Τσάλτα Παναγιώτης 10.50, Ραϊλάκης
Γιώργος 11.07, Φραγκάκης Άγγελος 11.10, Ρέττος Κωνσταντίνος 11.63, Καλογεράκης
Κων/νος 11.65, Τσούρτης Γιώργος 11.67, Μπασσούνας Νικόλαος 12.27

50μ Αγόρια Προνηπίου: Μπούρας Νικήτας 10.84, Παπαπάνος
Αντώνιος 11.50, Τσιάρας Λεωνίδας 11.60, Ραϊλάκης Οδυσέας 13.95,
Γρηγορομιχελάκης Γιάννης 14.01, Γεωργογιαννάκης Μάξιμος-Μιχαήλ 14.20

50μ Κορίτσια Προνηπίου: Γρηγορομιχελάκη Θάλεια 13.30,
Φαντριδάκη Νεφέλη 15.30, Τσούρτη Μαρία 15.50

50μ Κορίτσια Νηπίου: Τζατζιμάκη Αφροδίτη 10.20, Μπονάτου
Σταυρούλα 10.60, Πάτερου Ελένη 11.53, Δημητρακάκη Λυδία 13.66, Μπουζάκη Μυρτώ
14.70

50μ Κορίτσια Α΄Τάξης : Σημαντηράκη Ειρήνη 8.42, Κοτζαμιχάλη
Αναστασία 9.40, Σαρημανώλη Αντωνία 10.19, Οικονομάκη Ελένη 10.20, Γουμερτάκη
Κάτια 10.31, Νιάρχου Μαργαρίτα 10.31, Μιχαηλ Μαριάντα 11.09, Γύπαρη Φωτεινη
11.60

50μ Αγόρια Α΄Τάξης: Σαρρής Μάνος 9.23, Καρτσωνάκης
Αλέξανδρος 9.40, Χαρχαλάκης Κων/νος 9.41, Παντελιδάκης Στέλιος 9.63, Χειλαδάκης
Κωνσταντίνος 9.65

50μ Αγόρια Β΄Τάξης : Μπουζάκης Κων/νος 8.46, Εμμανουηλίδης Αλέξανδρος
8.52, Καρράς Άργύρης 8.59, Καφεσάκης Μανούσος 8.65, Ντουντουνάκης Γιάννης 8.70,
Καλλιβρετάκης Μιχάλης 8.72, Κουρουμπλής Γιώργος 8.80, Νερατζάκης Ιάσωνας 9.22,
Κοκκινάκης Νίκος 9.30, Ντουντουνάκης Γιώργος 9.35, Σφηναρολάκης Στέφανος 9.50,
Μπρίκος Μανόλης 9.69, Τριπόδης Μανόλης 9.75, Γεωργόπουλος Αριστοτέλης 10.08,
Κορωναίος Βαγγέλη10.13, Βερύκιος Μιχάλης 10.14, Βρούβας Κων/νος 10.18,
Αντωνουδάκης Δημήτρης 10.36, Ανδρεαδάκης Στέλιος 10.46

50μ Κορίτσια Β΄Τάξης : Μπιρίκου Μαρία 8.63, Γουέλς Μαρία 8.70,
Πρωτοπαπαδάκη Γεωργία 8.87, Τάπου Έλενα 8.90, Πιτροπάκη Εμέλεια 9.03, Σκουλούδη
Χριστίνα 9.09, Σταφανογιάννη Νίκη 9.40, Τσουρουνάκη Σοφία 9.68, Μαρκεζίνη Χαρά
9.85, Φραντζεσκάκη Ελευθερία 10.27, Κουρκουνάκη Μυρτώ 10.29, Ανδρεαδάκη Είρήνη
10.40, Ματσαμάκη Αργυρώ 10.57, Στριλάκου Ευφροσύνη 10.59

Μήκος Κορίτσα Β΄Τάξης : Μπιρίκου Μαρία 2.80, Γουέλς Μαρία
2.77, Τάπου Ελένη 2.55, Κληματσάκη Κατερίνα 2.52, Πρωτοπαπαδάκης Γεωργία 2.50,
Φραντζεσκάκη Ελευθερία 2.50, Μαρκεζίνη Χαρά 2.23, Πιτροπάκη Εμμέλεια 2.20,
Ανδρεαδάκη Είρήνη 2.20, Κουρκουνάκη Μυρτώ 2.20

Αγόρια Μήκος Β΄Τάξης : Καφεσάκης Μανούσος 2.95,
Εμμανουηλίδης Αλέξανδρος 2.90, Κοκκινάκης Νίκος 2.80, Ντουντουνάκης Γιώργος
2.40, Βρούβας Κων/νος 1.90, Καρράς Αργύρης 1.90

Μπαλάκι Αγόρια Β΄Τάξης : Καλλιβρετάκης Μιχάλης 21.30,
Μπουζάκης Κώστας 19.30, Αντωνιουδάκης Δημήτρης 17.00, Μπιρίκος Μανόλης 14.30,
Γεωργιόπουλος Αριστοτέλης 14.30, Σφηναρολάκης Στέφανος 14.20, Κορωναίος
Βαγγέλης 13.80, Βερύκιος Μιχάλης 12.80, Νερατζάκης Ιάσωνας 12.10, Τριπόδης
Μανόλης 11.50, Κουρουμπλής Γιώργος 11.20, Ανδρεαδάκης Στέλιος 8.80

Μπαλάκι Κορίτσια β΄Τάξης : Τσουρουνάκη Σοφία 14.50,
Σκουλούδη Χριστίνα 11.90, Στεςφανιγιάννη Νίκη 11.80, Ματσαμάκη Αργυρώ 11.20,
Σπυριδάκη Ελευθερία 11.00, Στριλάκου Ευφροσύνη 7.80

Τελευταία ανανέωση ( Τετάρτη, 29 Ιούνιος 2011 )
 

Φωτογραφίες...


Επιλεγμένοι Σύνδεσμοι

Athletix.org 
Sports Creta News 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Ελληνική Γυμναστική Ομοσπονδία 
Ελληνική Ομοσπονδία Τεχνικής Κολύμβησης 
| Αρχή | Χάρτης Ιστοσελίδας | Χορηγοί | Υποστηρικτές | Σύνδεσμοι | Αναζήτηση | Ηλεκτρονική Εφημερίδα | Επικοινωνία |