Μίνι πρωτάθλημα ΠΠ΄-ΠΚ΄ - Μάρτιος 2013
Τρίτη, 02 Απρίλιος 2013

  Με ιδιαίτερη επιτυχία ο Γ.Σ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ πραγματοποίησε στο Εθνικό στάδιο Χανίων το Σάββατο 23 και 30 Μαρτίου 2013 το  πρωτάθλημα   Μίνι Παμπαίδων- Παγκορασίδων και ΠΠ Β΄ - ΠΚ Β΄΄. Οι αγώνες έγιναν υπό την αιγίδα του ΣΕΓΑΣ στα πλαίσια της προσπάθειας της Ομοσπονδίας για την ανάπτυξη του Στίβου στις μικρότερες ηλικίες.

 

     Ο Γ.Σ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ για μια ακόμα φορά έδειξε με τους μικρούς αθλητές και αθλήτριες που διαθέτει στις Ακαδημίες του ότι η άρτια οργανωμένη και συστηματική δουλειά τόσων χρόνων συνεχίζεται με τον καλύτερο τρόπο .

 

      Οι αγώνες στους οποίους συμμετείχαν πάνω από 200 μικροί αθλητές και αθλήτριες της Β΄ - Γ΄ - Δ΄- Ε΄- ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου  και Α΄ Γυμνασίου στέφθηκαν με απόλυτη οργανωτική επιτυχία.

 

 

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων:

 

 

 

ΠΟΛΥΑΘΛΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄ (ΣΤ' Τάξη Δημοτικού και Α' Τάξη Γυμνασίου):

 

Δείτε τα αποτελέσματα εδώ (αρχείο Excel) και τις φωτογραφίες εδώ.

 

 

Β΄-Γ΄-Δ΄-Ε΄-ΣΤ΄ τάξεις δημοτικού: Δείτε τις φωτογραφίες εδώ και τα αποτελέσματα ανά τάξη:

 

  

ΚΟΡΙΤΣΙΑ  Β΄ΤΑΞΗΣ :Δρόμος 50  ΜΕΤΡΑ:

 

         1η Μπλέτα Γεωργία(8,92)- 2η Σακελάρη Χαρισία(8,94)-3η Σταφυλαράκη Αγγελίνα(9,09)-4η Μπαρκούρη Ελευθερία(10,38)-5η Βακάλη Αθηνά(10,45)- 6η Καρπουζά Ειρήνη(10,48) .

 

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Γ΄ ΤΑΞΗΣ: Δρόμος 50 ΜΕΤΡΑ:

 

       1η Βαρβαντάκη Μαρία(8,98)-2η Ιερωνυμάκη Ισμήνη(9,30)-3η Σχοινοπλοκάκη Αλίκη(10,03)-  4η Μαλαμά Χριστίνα(10,25)-5η Τζιμινικάκη Αριάδνη (10,85) .

 

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Δ΄ ΤΑΞΗΣ: Δρόμος 50 ΜΕΤΡΑ:

 

          1η Μπιρίκου Μαρία(8,12)-2η  Τάπου Έλενα(8,37)-3ηΣτεφανογιάννη Νίκη(8,53)   -4η Μαθιουλάκη Αγγελική(8,60)-5η Μποτωνάκη Κωνσταντίνα(8,70)- 6η Κομνηνού Μαρία(8,72)-7η Παπαφράγκου Νίνα(8,90)- 8η Στάνκοβιτς Αναστασία(9,08)-9η  Τσαγκαράκη Εύη(9,80)-10ηΧατζηδάκη Ευγενία(9,90)   -11η Σταυριανουδάκη Ελπίδα(10,11) .

 

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ε΄ΤΑΞΗΣ :Δρόμος 50  ΜΕΤΡΑ:

 

      1η Αρναντωνάκη Μαρία(7,91)-2η Τζανακάκη Νεφέλη(7,92)-3η Μαράκη Αντωνία(8,30)-4η Μανωλικάκη Αναστασία(8,35)  -    5η Μητσοτάκη Τίνα(8,47)-6η Γύπαρη Μαρία-Χρυσή –6η Μαθιουλάκη Δανάη(8,75)  .

 

 

 

ΑΓΟΡΙΑ Β΄ ΤΑΞΗΣ: Δρόμος 50 ΜΕΤΡΑ:

 

1ος Τσίγκος Αργύρης (8,48)-2ος Ζαλανδράκης Θανάσης(8,53)-3ος Πουμπλάκης Απόστολος (9,13)-4ος Γεωργιτζίκης  Γιώργος(9,37)-5ος Μποναφάτος Ευθύμης (9,56)-       6ος Χατζάκης Γιάννης(10,06)-7ος Κιοσές Άγγελος(10,72).

 

 

 

ΑΓΟΡΙΑ Γ΄ΤΑΞΗΣ :Δρόμος 50  ΜΕΤΡΑ:     

 

          1ος Σαρρής Μάνος(8,45) -2ος Κάβουρας Σωτήρης(8,80) -    3ος Μπιτζαξής Αντώνης(9,22)-4ος Κωνσταντουδάκης Κώστας(9,40)-5ος Καλαγάνης Μιχάλης (9,76) .

 

 

 

ΑΓΟΡΙΑ Δ΄ ΤΑΞΗΣ: Δρόμος 50 ΜΕΤΡΑ:     

 

1ος Εμμανουηλίδης Αλέξανδρος(8,18)-2ος Κουρουμπλής Γιώργος(8,50)-3ος Ντουντουνάκης Γιάννης(8,57)-4ος Μαθιουλάκης Ελισσαίος(9,78) .

 

 

 

 ΑΓΟΡΙΑ Ε΄ΤΑΞΗΣ :Δρόμος 50  ΜΕΤΡΑ:     

 

            1ος Κουβεδάκης Γιάννης(7,91).

 

 

 

ΑΓΟΡΙΑ Β΄ ΤΑΞΗΣ:ΡΙΨΗ ΕΛΑΣΤΙΚΗΣ ΣΦΑΙΡΑΣ:

 

            1ος Καλαιτζάκης Χαράλαμπος(17,30μ)-2οςΒόλτσης Ευάγγελος(16,70μ) - 3ος Πενταράκης Ανδρέας(16,50μ) -  4ος Δημητρόπουλος Δημήτρης(13,00μ) )-5ος Γουμενάκης Κυριάκος (12,60) - 6ος Παρασκευόπουλος Μιχάλης(11,90) .

 

 

 

ΑΓΟΡΙΑ Γ΄ ΤΑΞΗΣ:ΡΙΨΗ ΕΛΑΣΤΙΚΗΣ ΣΦΑΙΡΑΣ:

 

            1ος Δασκαλάκης Θοδωρής(28,30μ)-2ος Χειλαδάκης Κωνσταντίνος (20,20μ)-3ος Μανωλάκης Μάνος(15,40μ) .

 

 

 

 ΑΓΟΡΙΑ Δ΄ΤΑΞΗΣ:ΡΙΨΗ ΕΛΑΣΤΙΚΗΣ ΣΦΑΙΡΑΣ:                          

 

         1ος Μπουζάκης Κωνσταντίνος(32,50μ)-2οςΚοκκινάκης Νίκος(31,00μ)-3οςΦραγγεδάκης Κωνσταντίνος(23,90μ)-4ος Θεοδορουλάκης Γιώργος(21,20μ)-5ος Μαρκουλάκης Γιάννης(14,30μ)  .

 

ΑΓΟΡΙΑ Ε΄ ΤΑΞΗΣ:ΡΙΨΗ ΕΛΑΣΤΙΚΗΣ ΣΦΑΙΡΑΣ:

 

          1ος Ντουσάκης Ορέστης(45,00μ)-2οςΔημογεροντάκης Γεώργιος(37,70μ)-3οςΜιχελάκης Σπύρος(29,90μ)-4ος Χατζάκης Γιάννης(15,50μ)

 

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Β΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ:

 

            1η Σκουλούδη Αθηνά(2,50μ) -2η  Σκουλούδη Ειρήνη(2,20)- 3ηΞηρογιάννη Μαρία(1,90)-  -4η Μποτωνάκη Ευαγγελία(1,80) .

 

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ  Γ΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ:

 

           1η Οικονομίδου Ελένη(2,50μ)-2η Μουσώνη Γιώτα(2,40μ)-3η Γεωργιτζίκη Ζωή(2,00μ) .

 

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Δ΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ:

 

         1η Τριανταφύλλου Αθηνά(3,30μ)-2η Κληματσάκη Κατερίνα(3,00μ)-3η Δούπη Ραφαηλία(2,70μ)-4η Πετράκη Αθηνά(2,50μ)-5η Ζαχαράκη Κατερίνα(2,20μ) .

 

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ε΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ:

 

           1η Κοκκινάκη Εύα(3,50μ)-2η Μουντάκη Κατερίνα(3,40μ)-3η Μπουχλάκη Ιωάννα – Χουλάκη Ιωάννα(3,30μ)-4η Χειλαδάκη Μυρτώ(3,10μ) - 5η Σικαλιά Δωροθέα(3,00μ).

 

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Δ΄ΤΑΞΗΣ :Δρόμος 600  ΜΕΤΡΑ:

 

        1η Σπαράκη Χαρά(2.16.70)-2ηΤζανακάκη Λυδία(2.19.40)- 3η Κοτοφώλη Μαρίνα(2.31.20)-4η Πετράκη Φραντζέσκα(2.38.70)-     5η Πιτροπάκη Εμμέλεια(2.32.10) .

 

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ε΄ΤΑΞΗΣ :Δρόμος 600  ΜΕΤΡΑ:

 

          1η Παπαδαντωνάκη Ειρήνη(2.23.70)-2η Σαρρή Πέρσα(2.24.70)-3η Καλλιβρετάκη Αναστασία(2.32.10).

 

 

 

ΑΓΟΡΙΑ Δ΄ΤΑΞΗΣ :Δρόμος 600  ΜΕΤΡΑ:    

 

        1ος Καλλιβρετάκης Μιχάλης(2.05.20)-2ος Καρράς Αργύρης(2.18.00) .

 

ΑΓΟΡΙΑ Ε΄ΤΑΞΗΣ :Δρόμος 600  ΜΕΤΡΑ:   

 

 

 

         1ος Γεωργακάκης Δημήτρης(1.58.90)-2ος Παπαηλιάκης Ηλίας(2.03.80) -      3ος Αλιφιεράκης Στέφανος(2.05.00)-4ος Παπατζανάκης Φάνης(2.16.40).

 

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Β΄ ΤΑΞΗ: ΡΙΨΗ ΕΛΑΣΤΙΚΗΣ ΣΦΑΙΡΑΣ:

 

            1η Τριανταφύλου Ελένη-1η Τσιτονάκη Τόνια (11,20μ)- 2η  Τζατζιμάκη Αφροδίτη(9,70)-3η Ελμάτ  Μελίνα(9,20)   -4η  Μαρινάκη Χρυσή(8,90)  .

 

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Γ΄ ΤΑΞΗ: ΡΙΨΗ ΕΛΑΣΤΙΚΗΣ ΣΦΑΙΡΑΣ:

 

            1η Μιχελάκη Νίκη (17,30μ)- 2η  Καζάκου Μαρία(13,80)-3η Στάνκοβιτς Αλεξία(12,10)   -4η  Τζατζιμάκη Σοφία(9,40)  .

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Δ΄ ΤΑΞΗΣ:ΡΙΨΗ ΕΛΑΣΤΙΚΗΣ ΣΦΑΙΡΑΣ:

 

       1η Χαιρετάκη Αντωνίνα(22,30μ)-2η Σκουλούδη Χριστίνα(21,10μ)-3η Πουμπλάκη Γεωργία(18,50μ)-4η Ζερβουδάκη Ευαγγελία(15,40μ)-5η Μαρκεζίνη Χαρά(15,10μ) -6η Κουρκουνάκη Μυρτώ(14,70μ)-7ηΜπαδογιάννη Βικτώρια(13,70μ)-8η Ματσαμάκη Αργυρώ – Χιρμπάκη Κική(12,30μ) .

 

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ε΄ ΤΑΞΗΣ:ΡΙΨΗ ΕΛΑΣΤΙΚΗΣ ΣΦΑΙΡΑΣ:                      

 

           1η Μπομπολάκη Εμμανουέλα(28,60μ)-2η Κουτσοπεράκη Μιχαέλα(26,30μ)- 3η Μουτσιάνου-Γαβριλάκη Άννα(22,40μ)-)-4η Κουρκουνάκη Μαριάννα(18,90μ) .

 

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Δ΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΥΨΟΣ:

 

        1η  Τζομπανάκη Αργυρώ(1,05μ) .

 

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ε΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΥΨΟΣ:

 

   1η  Κοτζαμιχάλη Σοφία(1,15μ)-2η Μουτσιάνου – Γαβριλάκη Παρασκευή(1,00μ)   

 

 

 

ΑΓΟΡΙΑ Ε΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΥΨΟΣ:

 

        1ος Τζολάκης Κωνσταντής(1,20μ)-2ος Μαλεκάκης Φώτης(1,10μ)-3ος Πιρπινάκης Λευτέρης(1,05μ) .

 

 

 

ΑΓΟΡΙΑ Β΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ:

 

       1ος Kουβεδάκης Σοφοκλής(3,15μ)-2ος Κοτσώνης Θανάσης(2,90μ)-3ος Αυγερος Αλέξανδρος(2,75μ)-4ος Γεωργακόπουλος Αργύρης(2,60μ)-5ος Σαριδάκης Σωκράτης(2,30μ)-6ος Γεωργακόπουλος Γιώργος(2,10μ) .

 

 

 

ΑΓΟΡΙΑ Γ΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ:

 

       1ος Γεωργουσάκης Γιάννης(3,00μ)-2ος Καρτσωνάκης Δήμος(2,92μ)-3ος Μπούλακας Μάριος(2,90μ)-4ος Προκοπάκης Προκόπης(2,78μ).

 

 

ΑΓΟΡΙΑ Δ΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ:

 

          1ος Μητρόπουλος Ηλίας – Θεοδοσίου Μανόλης(3,53μ)-2ος Κουβεδάκης Γιώργος(3,51μ)-3ος Καφεσάκης Μανούσος(3,30μ)-4ος  Παναγιωτάκης Γιώργος(3,23μ)-5ος Νεραντζάκης Ιάσσονας(3,20μ)-6ος Λαμπάκης Παναγιώτης(3,10μ)- 7ος Ντουντουνάκης Γιώργος(3,00μ) .

 

 

 

ΑΓΟΡΙΑ Ε΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ:

 

  1ος Κονταράκης Ανδρέας(3,55μ) -2ος Μαθιέλης Αλέξανδρος(3,48μ)-3ος Αγγελής Σέβος(2,83μ) .

 

 

 

Το τμήμα στίβου του Γ.Σ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ευχαριστεί τους γονείς των παιδιών που στηρίζουν  την  AKAΔΗΜΙΑ του Συλλόγου και όλους όσους βοήθησαν  ως  κριτές  στην  άψογη  διεξαγωγή  των  αγώνων.  Επίσης  ευχαριστεί  όλους τους χορηγούς του τμήματος και ιδιαίτερα την ΝΕΑ  ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ,  που είναι χορηγός επικοινωνίας, την ΑΝΕΚ και τον μεγάλο χορηγό του  τμήματος την  COSMOTE.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Υλοποίηση:  Γιάννης Στεφανογιάννης

 

 

 

 

Τελευταία ανανέωση ( Τετάρτη, 10 Απρίλιος 2013 )