Γιορτή Ακαδημίας 2013 ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος
Κυριακή, 14 Ιούλιος 2013

ΓΙΟΡΤΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΣΤΙΒΟΥ 2013 

Με ιδιαίτερη επιτυχία ο Γ.Σ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ πραγματοποίησε στο Εθνικό στάδιο Χανίων την Δευτέρα 17 Ιουνίου και την Τετάρτη 19 Ιουνίου την Γιορτή της ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΣΤΙΒΟΥ  για τους μικρούς αθλητές του ΠΡΟΝΗΠΙΟΥ - ΝΗΠΙΟΥ,της Α΄,Β΄,Γ΄,Δ΄,Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου.

      Ο Γ.Σ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ για μια ακόμα φορά έδειξε με τους μικρούς αθλητές και αθλήτριες που διαθέτει στις ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ του ότι η άρτια οργανωμένη και συστηματική δουλειά τόσων χρόνων συνεχίζεται
με τον καλύτερο τρόπο.

     Οι αγώνες στους οποίους συμμετείχαν πάνω από Διακόσιοι αθλητές και αθλήτριες ΝΗΠΙΑΚΗΣ   πρώτης ΠΑΙΔΙΚΗΣ και Παιδικής  ηλικίας στέφθηκαν με απόλυτη οργανωτική επιτυχία.

Το τμήμα στίβου του Γ.Σ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ, ευχαριστεί τους γονείς των παιδιών για την στήριξη
που προσφέρουν στο   σύλλογο και οι Προπονητές της Ακαδημίας Στίβου, ΒΟΛΤΣΗΣ ΤΑΣΟΣ, ΓΟΥΡΙΔΟΥ ΕΦΗ,
ΗΛΙΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ, ΓΕΩΡΓ
ANTA BIKY  ΝΟΤΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ, ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ  και ΚΟΥΦΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ  τους ευχαριστούν για την ουσιαστική συνεργασία που είχαν μαζί τους για να πετύχουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα για τα παιδιά τους που είναι και ο τελικός στόχος.Ευχαριστεί όλους που βοήθησαν  ως  κριτές στην  άψογη  διεξαγωγή  των  αγώνων και επίσης    όλους τους χορηγούς του τμήματος :Την COSMOTE , την AΝΕΚ που έδωσε όμορφους στυλούς,μπρελόκ και χάρακες σε όλα τα παιδιά το Ι.Ν.Κ.Α. Χανίων που δρόσισε και γλύκανε τους μικρούς αθλητές με χυμούς και κεικ και ιδιαίτερα τον Κύριο Κληματσάκη Νεκτάριο κατάστημα χαρτικών KLIM στην οδο Κυδωνίας, και το Τουριστικό Γραφείο Γελασάκης  που πρόσφεραν τα όμορφα μπλουζάκια σε όλα τα παιδιά.

                Η  λήξη  των  μαθημάτων  της  Ακαδημίας  θα  είναι την  Παρασκευή 28  Ιουνίου  και  οι  εγγραφές 
για  τη  νέα  περίοδο  θα  ξεκινήσουν   την Δευτέρα 2   Σεπτεμβρίου    με   έναρξη  των   μαθημάτων  την   Δευτέρα   16  Σεπτεμβρίου    στο    Εθνικό    Στάδιο    Χανίων   και    την  Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου, στο  Αθλητικό  Κέντρο της Αμπεριάς,  και στη Νέα Κυδωνία.  

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων είναι:

ΑΓΟΡΙΑ  ΠΡΟΝΗΠΙΟΥ : Δρόμος 50 ΜΕΤΡΑ       1ος Ανιαγκπε-Χαραλαμπάκης Γιαννίκ(10,18) - 2ος Καρτσωνάκης Μανώλης(11,02)-3ος Καλαγάνης Χριστόφορος (12,16)   . 

ΑΓΟΡΙΑ    ΝΗΠΙΟΥ: Δρόμος 50 ΜΕΤΡΑ        1ος Κονταξάκης Κωσταντίνος(9,95)- 2ος Γρηγορομιχέλακης Γιάννης(9,95) 3ος Φυτουράκης Γιάννης(10,27).

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΗΠΙΟΥ :Δρόμος 50  ΜΕΤΡΑ: 1ηΤριανταφύλλου Ιωάννα(10,45)- 2η Γρηγορομιχελάκη άλεια(10,50)- 3η Μητσοτάκη Μαρία(10,92) .

ΑΓΟΡΙΑ Α΄ ΤΑΞΗΣ: Δρόμος 50 ΜΕΤΡΑ      1ος  Πισαδάκης Χρήστος (8,95) - 2ος Παπαπάνος Αντώνης(9,54)-3ος Σικαλιάς Γιώργος(9,69) .

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α΄ΤΑΞΗΣ :Δρόμος 50  ΜΕΤΡΑ: 1η Θεοδοσίου Μινοδώρα(9,27)- 2η Αργυροπούλου Τζορτζίνα(9,31)- 3η
Μέλλιου Κοραλία(9,49).

Τα παιδιά  της Β΄ και  Γ΄  τάξης  πήραν  μέρος  σε Ομαδικό  Αγώνα KIDS ATHLETICS  χωρισμένα σε τρείς  Ομάδες : ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΙΑ , ΤΟΥΣ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΥΣΟΨΑΡΑ ΣΤΗ  Β΄ ΤΑΞΗ  ΚΑΙ  ΤΟΥΣ ΚΕΡΑΥΝΟΥΣ , ΤΑ
ΗΦΑΙΣΤΕΙΑ  ΚΑΙ  ΤΟΥΣ  ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΕΣ   ΣΤΗ Γ΄ ΤΑΞΗ . Αφού  πήραν μέρος σε  τρία αγωνίσματα το κάθε  παιδί ( ΕΜΠΟΔΙΑ-
SLALOM - ΜπΑΛΑΚΙ - ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ - ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ - ΜΟΝΟΚΙΛΗ ΜΠΑΛΑ  ΚΑΙ  ΑΛΜΑ ΑΝΕΥ ΦΟΡΑΣ ) βγήκε η βαθμολογία κάθε ομάδας και έγινε η απονομή των μεταλλίων  στην πρώτη , δεύτερη και τρίτη ομάδα του αγώνα. 

 ΚΟΡΙΤΣΙΑ Δ΄ ΤΑΞΗΣ: Δρόμος 50 ΜΕΤΡΑ       1η Μπιρίκου Μαρία(8.11)-2η Τάπου Έλενα(8.13)- 3η Τζομπανάκη Αργυρώ(8.30) .

 ΑΓΟΡΙΑ Δ΄ ΤΑΞΗΣ: Δρόμος 50 ΜΕΤΡΑ:           1ος Ντουντουνάκης Γιάννης(7.90)-1ος Εμμανουηλίδης Αλέξανδρος(7.90)-3ος Κουρουμπλής Γιώργος(8.30) .

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ε΄ΤΑΞΗΣ :Δρόμος 50  ΜΕΤΡΑ        1η Μαράκη Αντωνία(7.76)-2η Αρναντωνάκη Μαρία(7.82)-3η  Μητσοτάκη Τίνα(8.20) .

 ΑΓΟΡΙΑ Ε΄ΤΑΞΗΣ :Δρόμος 50  ΜΕΤΡΑ:           1ος Αρτεμάκης Γιώργος(7.37)-2ος Καραταράκης Γρηγόρης(7.40)-3ος Χαραλαμπίδης Οδυσσέας(7.60).        

ΚΟΡΙΤΣΙΑΣΤ΄ΤΑΞΗΣ:50ΜΕΤΡΑ:                 1ηΤζόνσον Νοράγια(7.28)-2η Θωμάκη Κωνσταντίνα(7,32).
 
ΑΓΟΡΙΑ ΣΤ΄ΤΑΞΗΣ :Δρόμος 50  ΜΕΤΡΑ
       1ος  Μπενάκης Δημήτρης(7.06)- 2οςΚαρακαλπάκης Άγγελος(7.75)- 3οςΠαιδαράκηςΜιχάλης(8.65).

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Δ΄ΤΑΞΗΣ :Δρόμος 600  ΜΕΤΡΑ:  1η Σπαράκη Χαρά(2.24.88)-2ηΚοτοφώλη Μαρίνα(2.28.38).

ΑΓΟΡΙΑ Δ΄ΤΑΞΗΣ :Δρόμος 600  ΜΕΤΡΑ:      1ος Καλλιβρετάκης Μιχάλης(2.02.27)-2ος Μητρόπουλος Ηλίας(2.10.74).

ΚΟΡΙΤΣΙΑΕ΄ΤΑΞΗΣ:Δρόμος600ΜΕΤΡΑ: 1η Σαρρή Περσά(2.26.71)-2ηΠαπαδαντωνάκη Ειρήνη(2.27.76).

ΑΓΟΡΙΑ Ε΄ΤΑΞΗΣ :Δρόμος 600  ΜΕΤΡΑ:      1ος Γεωργακ,ακης Δημήτρης(2.01.77)-2ος Αλιφιεράκης Στέφανος(2.05.45).

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤ΄ΤΑΞΗΣ :Δρόμος 600  ΜΕΤΡΑ:  1η Μυλωνάκη Μαρία(2.06.45)

ΑΓΟΡΙΑ ΣΤ΄ΤΑΞΗΣ :Δρόμος 600  ΜΕΤΡΑ:      1ος Μουντογιαννάκης Άρης(2.11.85)- 2ος Ντινάκου Ορέστης(2.13.82)- 3οςΜαραβελάκηςΣάββας(2.16.72).

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Δ΄ ΤΑΞΗΣ:ΡΙΨΗ ΕΛΑΣΤΙΚΗΣ ΣΦΑΙΡΑΣ1η Χαιρετάκη Αντωνία (23,10μ)-2ημαρκεζίνη
Χαρά(20,40μ)-3ηΤσουρουνάκη Σοφία(19,70μ).
 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ε΄ ΤΑΞΗΣ:ΡΙΨΗ ΕΛΑΣΤΙΚΗΣ ΣΦΑΙΡΑΣ:   1η Μπομπολάκη Εμμανουέλα(32,00μ)-2η Κουτσοπερράκη Μιχαέλα (26,90μ).  

ΚΟΡΙΤΣΙΑΣΤ΄ΤΑΞΗΣ:ΡΙΨΗΕΛΑΣΤΙΚΗΣ ΣΦΑΙΡΑΣ:  1η Δασκαλάκη Σοφία(33,10μ)-2ηΜαυρεδάκη  Μαρία(30,00μ)-3η

Μπουράκη Αντωνία(28,00μ)

ΑΓΟΡΙΑΔ΄  ΤΑΞΗΣ:ΡΙΨΗ ΕΛΑΣΤΙΚΗΣ ΣΦΑΙΡΑΣ:   1οςΚοκκινάκηςΝίκος(29,70μ)2οςΜπουζάκηςΚωνσταντίνος(28,70μ)-3οςΘεοδωρογλάκης(27,50μ)

ΑΓΟΡΙΑ Ε΄ ΤΑΞΗΣ:ΡΙΨΗ ΕΛΑΣΤΙΚΗΣ ΣΦΑΙΡΑΣ 1ος Ντουσάκης Ορέστης (39,20μ)-2οςΜιχελάκης Σπύρος (31,00μ)- 3ος Χατζάκης Γιάννης(19,70μ).


ΑΓΟΡΙΑ ΣΤ΄ ΤΑΞΗΣ:ΡΙΨΗ ΕΛΑΣΤΙΚΗΣ ΣΦΑΙΡΑΣ: 1ος Πιτσιτάκης Μάνος(47,80μ)- 2ος Μπομπολάκης Βασίλης(37,80μ)- 3ος Μουντογιαννάκης Λευτέρης(33,60μ) .

 ΚΟΡΙΤΣΙΑ Δ΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ1η Πετράκη Φρατζέσκα (3,20μ)-2η  Κλιματσάκη Κατερίνα(3,14μ)-3η Πετράκη Αθηνά(2,85).

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ε΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ1η Κοκκινάκη Έυα(3,77μ)-2η Χειλαδάκη Μυρτώ(3,42μ)-3η Μπουχλάκη Ιωάννα (3,29μ) .

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤ΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ:  

1η Τσαρτσαρώνη Τόνια(4,41μ)- 2η Μπουζάκη Άρτεμης(4,29μ)- 3η ΜπιτζανάκηΚατερίνα(3,55μ).

ΑΓΟΡΙΑ Δ΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ1ος Θεοδοσίου Εμμάνοελ(3,75μ)-2ος Καφεσάκης Μανούσος (3,73μ)-3ος Κουβεδάκης Γιώργος(3,71μ).

ΑΓΟΡΙΑ Ε΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ 1ος Μαθιέλης Αλέξανδρος(3,40μ)-2ος Αγγέλης Σεβαστιάνος(3,10μ) .


ΑΓΟΡΙΑ ΣΤ΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ:   1ος Αρχοντάκης Μανώλης(4,22μ)-2ος Μποτωνάκης Αλέξανδρος(3,78μ)-3οςΜανωλικάκης Νίκος(3,20μ).

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Δ΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΥΨΟΣ 1η Μποτωνάκη Κωνσταντίνα(1,05μ) .

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ε΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΥΨΟΣ:  1η Σπαράκη Αγγελική(1,20μ)- 2η Μουντάκη Κατερίνα (1,15μ)  ηΚουρκουνάκη
Μαριάννα(1,15μ).

ΑΓΟΡΙΑ Ε΄ ΤΑΞΗ:ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΥΨΟΣ:  1ος Πιρπινάκης Λευτέρης (1,15μ) 2ος Μαλεκάκης Φώτης(1,00μ).

ΑΓΟΡΙΑ ΣΤ΄ ΤΑΞΗ:ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ: 1ος Μπουραντάς Γιώργος(6,22μ)-2ος Κρασάκης Δημήτρης (6,10μ)-3ος Μαρκουλάκης Ανδρέας(5,98μ).

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤ΄ ΤΑΞΗ:ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ:   1η Γιάννου Αλεξία(4,43μ).